wtorek, 6 lutego 2018

Pozostawiasz Dom otwarty? Nigdy nie wiesz kto zostanie w domu na noc

Nie powiem żeby to było jakieś szczególne arcydzieło. Nie jest to nawet film dobry. O ile Netflix ma w ofercie bardzo dobre seriale, to filmy jego produkcji nie wyróżniają się niczym szczególnym od konkurencji.

Oczywiście w Domu otwartym (The Open house USA 2018) jest sporo emocji, niezły klimat bo jakby mogło być inaczej kiedy akcja toczy się w wielkim pustym domu stojącym na odludziu w górach. Logan Wallace (Dylan Minnette - Nie oddychaj, Gęsia skórka, Pozwól mi wejść, serial Przebudzenie) po śmierci ojca, który zginął w wypadku samochodowym, przenosi się z matką (Piercey Dalton) do domu jej siostry w górach. Dom jest przeznaczony do sprzedaży i co niedziela organizowane są "otwarte drzwi" w czasie, których potencjalni chętni mogą go oglądać.

Jak to w tego typu filmach bywa już od początku wiadomo, że coś z domem jest nie tak, coś nie tak jest z najbliżej mieszkającą sąsiadką (Patricia Bethune - Zaginiony świat - Jurassic Park, Gatunek 3, Czysta krew). Sceny w domu, gdzie coś nagle znika, stuka, nagle pojawia się tajemnicza postać robią niezłe wrażenie. Ale masa nielogiczności, absurdów i naiwności jednak zdecydowanie bardziej radzi. Bo jak inaczej ocenić scenę gdy znika telefon Logana, a ten tym się jakoś szczególnie nie przejmuje przez kilka dni.

Jeżeli macie wybór - to zdecydowanie wybierzcie coś innego.

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga