poniedziałek, 5 października 2009

HorrrorFestiwal 2009:Open Graves

Open Graves
2009, USA
Czas trwania: 100 min.
Reżyseria: Álvaro de Armiñán
Scenariusz: Bruce A. Taylor, Roderick Taylor
Występują: Eliza Dushku, Mike Vogel, Lilliam Kouri, Boris Martinez, Alex O'Dogherty

Opis:
W ręce grupy studentów wpada starodawna gra o nazwie „Mamba”. Jej owiana tajemnicą przeszłość pozostaje niewiadomą aż do momentu, gdy po dniu spędzonym na surfowaniu po oceanie, zasiądą do gry. Po zakończeniu niepozornej partii okaże się, że ci, którzy przegrywają, giną w straszliwych okolicznościach. Zgodnie z pradawną siłą Mamby, z kolei ci, którzy wygrywają, mają możliwość spełnienia swoich życzeń. Młody Amerykanin Jason (Mike Vogel), który znalazł Mambę i nieświadom jej straszliwej mocy, dał ją znajomym, wie, że musi podjąć ryzyko i spróbować odwrócić bieg wydarzeń. Pomagać mu w tym będzie piękna surferka Erica (Eliza Dushku), którą Jason poznał już podczas wyjazdu i w której możliwość miejsca się zakochał.

Cytat:
„Udany miks Oszukać przeznaczenie z Jumanji”, San Francisco ChronicieWarto wiedzieć:
Urodzona w 1980 roku Eliza Dushku została odkryta zupełnie przypadkiem, gdy w wieku 12 lat dla żartu poszła z bratem na przesłuchanie do filmu, które akurat odbywało się w jej rodzinnym Bostonie. W ten sposób znalazła się w obsadzie "Dramatu letniej nocy" partnerując Juliette Lewis. Drzwi do przyszłej kariery otworzyła jej rola córki Roberta de Niro w dramacie "Chłopięcy świat". Duszku dokończyła szkołę średnią, ale nie zdecydowała się na studia. Zaraz potem trafiła na plan kultowego już dziś serialu "Buffy. Postrach wampirów". Początkowo rola Faith, w którą wcieliła się Dushku miała być epizodyczna, przewidziana na pięć odcinków. Ale Eliza bardzo szybko zaskarbiła sobie sympatię i uznanie ekipy oraz widzów, więc rozbudowano jej rolę i uczyniono z niej stałego przeciwnika Sarah Michelle Gellar. Główną główną rolę serialową dostała w „Tru Calling”, który jednak nie osiągnął takiej popularności jak „Buffy”.

Materiał promocyjny organizatorów.

2 komentarze:

cedro pisze...

Pinio, że też chce Ci się to wszystko kopiować ze strony festiwalu.... :(

A swoją drogą mógłbyś chociaż dać odnośnik, że to informacje z tamtej strony, bo trochę jak swoje oryginalne je tutaj zamieściłeś.

Ja o swoim stosunku do propozycji tegorocznego festiwalu napisałem już na swoim blogu. Open Graves wydają się wyjątkowo marne...

pinio pisze...

W zupełności masz rację. Co prawda nie kopiuję ze strony, ale z materiałów prasowych które dostałem.
Swoją drogą byłem pewien, że napisałem w pierwszym wpisie, że to materiały organizatorów, ale teraz przejrzałem te wpisy i nic nie ma 8-(

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga

Wystąpił błąd w tym gadżecie.