piątek, 15 czerwca 2018

Safe czyli Zło czai się za murami zamkniętego osiedla

Kolejny dobry serial od Netflix. Thriller znanego pisarza książek sensacyjnych Harlana Cobena wciąga i przykuwa uwagę do ostatniej sceny.

Bardzo mi się spodobało to stwierdzenie, że ludzie często odgradzają się murami na swoim osiedlu od reszty świata by nie spotkało ich nic złego, a tymczasem zdarza się, że zło czai się właśnie w tej zamkniętej społeczności. I tak właśnie jest w przypadku tego serialu. Akcja każdego odcinka toczy się dynamicznie i nie brakuje nagłych zwrotów. Ale to nie przeszkodziło twórcom w stworzeniu naprawdę niezłego, mrocznego klimatu.
Serial opowiada o lekarzu (Michael C. Hall - Gamer, Sześć stóp pod ziemią, Zapłata), który po śmierci żony coraz trudniej radzi sobie ze starszą córką. Pewnego dnia Jenny (Amy James-Kelly - Jericho) wychodzi na imprezę i znika. Znika także jej przyjaciel, a jego ciało zostaje odnalezione po kilku dniach w jeziorze...

Z każdym odcinkiem liczba bohaterów serialu, do których czujemy sympatię i wydają się pozytywnymi maleje...

Harlan Coben świetnie sprawdził się w serialu, podobnie jak jego książki, przykuwa uwagę, zaskakuje i zaciekawienie do samego końca. Polecam!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga