sobota, 5 grudnia 2015

Taśmy Watykanu czyli Antychryst nadchodzi!

Zwiastun Taśm Watykanu (The Vatican Tapes USA 2015) zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Często tak jednak jest, że te zwiastuny kręci się z najlepszych kawałków filmu.

W przypadku tego filmu i tak było i tak nie było. Przez połowę filmu byłem mocno rozczarowany. Zamiast tajemnic Watykanu mamy historię opętania młodej kobiety Angeli Holme (Olivia  Dudley - Czarnobyl: reaktor strachuThe Diary of Lawson Oxford, Paranormal Activity: Inny wymiar, Transcendencja). Film wciąga, mimo wielu potknięć scenarzystów, którzy nie poradzili sobie z wszystkimi rozpoczętymi wątkami, czasami brak nam logiki. Ale ponieważ ja w tych kwestiach nie jestem zbyt wymagający (byleby film się dobrze oglądało) to przymknę na to oko.
Dziabnięta w rękę przez kruka Angela zaczyna się zachowywać coraz dziwniej, wreszcie trafia do szpitala św. Marii, gdzie jej przypadkiem zaczyna się interesować ojciec Lozano (Michael Pena - Marsjanin, Inwazja: Bitwa o Los Angeles, Ant-Man) Na jego wezwanie do akcji wkraczają egzorcyści z Watykanu, a dokładnie jeden - Kardynał Bruun (Peter Andersson). Nie zawsze jednak misja kończy się sukcesem, a kiedy księża ponoszą porażkę na Świat może przyjść Antychryst...

Film wyreżyserował Mark Neveldine (Gamer, Ghost Rider 2), a scenariusz napisali: Christopher Borrelli (Zabójczy szept) i Michael C. Martin czyli niezbyt doświadczona ekipa.

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga