czwartek, 17 stycznia 2008

Krwawa masakra Tobe Hoopera

Na każdy film Tobe Hoopera, ze względu na jego wcześniejsze dokonania, czekam z niecierpliwością. Krwawa Masakra w Hollywood  jakoś mi jednak do tej pory umykała. Ale wczoraj przyszedł czas i na nią.

Projektant okładki do dvd kierował ja niewątpliwie do maniaków horrorów, bo normalnego (he he) człowiek by nie zachęciła do obejrzenia. Tobe Hooper to twórca słynnego Poltergeista i pierwszej części Teksańskiej masakry piłą mechaniczną czy też Miasteczka Salem. Ale i kilku mniej ciekawych, np. Kostnica.

Ten film jednak można zaliczyć do udanych. Młoda nauczycielka i początkujący lekarz wprowadzają się do kamienicy, w której wynajmowane są mieszkania. Od początku denerwują ich hałasy w budynku. Wtedy jeszcze nie wiedzą, że grasuje tam szalony, niebawiący się w subtelności morderca; a w kamienicy znajdują się ukryte mieszkania.

Nauczycielka, którą gra Angela Bettis (znana z Przerwanej lekcji muzyki czy Dotyku Anioła), po zniknięciu jej sąsiadki rozpoczyna prywatne śledztwo. Prawda okazuje się przerażająca – w kamienicy znajdują się dziesiątki, a może nawet setki ukrytych zwłok. Polecam szczególnie miłośnikom krwawych horrorów (powstała już druga część).

A tym, którzy wolą nastrojową grozę polecam ostatni wpis Pat na jej blogu o E.A. Poe i H.P. Lovecraftcie.

2/5 Kostuch

The Toolbox Murders; USA 2004
91 min.
Reż. Tobe Hooper
Scenariusz: Jace Andersen, Adam Gierasch 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga