sobota, 30 maja 2015

Poltergeist wraca po latach! I nadal straszy

Porwać się na ponowne nakręcenie Poltergeista to tak jak próbować napisać na nowo Hobbita. Dorównać oryginałowi się nie da, ale na pewno wielu miłośników skusi się by zobaczyć ten film.

Pierwsza część Poltergeista w reżyserii mistrza horroru - Tobe Hoopera (Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną, Zjedzeni żywcem, Miasteczko Salem, Ciemność, Lunapark, Koszmary Fredd'ego, Opowieści z krypty, Worek na zwłoki, Nocny terror, Maglownica, Kostnica, Djinn) powstała w 1982. Wyprodukował ją S. Spielberg. Później powstały jeszcze dwie kontynuacje. Ponieważ jednak, jak pisano nad filmem ciążyła klątwa (w wieku 13 lat zmarła główna bohaterka trzech części - Carol [Heather O'Rourke - także Terror in the Aisles) nikt się nie odważył nakręcić kolejnej części. Chociaż zapewne klątwa była najmniejszym problemem. Może było tak, że nie chciał się zmierzyć z dziełem, dla wielu, kultowym! Ale od kilku lat do odważnych świat należy i niemal wszystkie stare horrory są kręcone na nowo (wystarczy przypomnieć Omen, Wzgórza Mają Oczy czy Hallowen).


Za Poltergeist wziął się kompletnie (mi) nieznany reżyser Gil Kenan (Straszny dom, Miast cienia), a scenariuszem zajął się (również niedoświadczony w horrorach) David Lindsay-Abaire. Wczoraj zorientowałem się, że nowa wersja Poltergeista wchodzi właśnie w piątek do kin więc szybka decyzja i późnym wieczorem siedziałem już na sali kinowej (wcześniej.kupując bilet za 31 zł i colę za 8,5 zł). Dawno nie oglądałem horroru (w marcu ostatni - Uśpieni), a już nie pamiętam kiedy ostatni raz w kinie. Nic więc dziwnego, że bałem się jak diabli! Oczywiście nie był to jakiś nadzwyczajny horror, ale zrobił na mnie duże wrażenie!

W dużym skrócie fabuła jest taka - Eric (Sam RockwellMordercze klowny z kosmosu, Dom klowna, Kosmiczna załoga, Zielona Mila, Autostopem przez galaktykę, Moon, Iron Man, Iron Man 2, Obcy i kosmici) traci pracę i musi kupić nowy dom. Wraz z żoną (Rosemarie DeWitt) i trójką dzieci przeprowadza się do tańszego domu, w którym szybko zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy. Mała Madison (Kennedi Clements - Protonowa zagłada) rozmawia z kimś z telewizora, a jej braciszek - bojący się wszystkiego Griffin (Kyle Catlett) zostaje porwany przez drzewo. Jest jeszcze ich starsza siostra Kendra (Saxon Sharbino - Earthling -  I spit on your grave)  , której także Poltergeisty nie oszczędzają! Oczywiście nie muszę Wam pisać skąd te problemy i gdzie wybudowano osiedle domków, o którym piszę?
Nic więc dziwnego kiedy Madison została porwana rodzice postanawiają zwrócić się o pomoc do eksperta od duchów. W ich domu pojawia się Carrigan (Jared Harris - Trans, Zagubieni w kosmosie, Resident Evil 2, Kobieta w błękitnej wodzie, Miasto śmierci, Oddział,  Dary Anioła: Miasto kości, Uśpieni). Rozpoczyna się walka...

Życzę miłego oglądania 8-)Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga