piątek, 20 kwietnia 2012

Brutalny Seed

Kto nie oglądał filmów Uwe Bolla może być zaskoczony. Miłośnicy nastrojowych horrorów muszą przygotować się na rzeźnię i okrucieństwo polane odrobiną bezsensu.

Uwe Boll to niewątpliwie postać znana miłośnikom horrorów. Ma na koncie m.in. takie filmy jak: Mordercza obsesja, Dom śmierci, BloodRayne I, II, Alone in the Dark, Postal, Amoklauf czy Final Storm. Seeda (Kanada 2007) wyreżyserował i napisał scenariusz. W tym samym czasie robił też Postal. Już sam początek jest wyjątkowo szokujący - oglądamy zdjęcia mordowania zwierząt. Wyjątkowo okrutne zdjęcia dostarczyła PETA - organizacja walcząca o prawa zwierząt. Podobno na tę organizację zostało przeznaczonych 10 procent zysków z filmu! Świetna inicjatywa!Później oglądamy zdjęcia ofiar Seeda -kamera filmuje pomieszczenie, w którym najpierw pojawiają się umierające zwierzęta, potem dziecko, a na końcu kobieta. Seed to seryjny morderca. Morduje na lewo i na prawo. Nie ma litości. Nic więc dziwnego, że policja chce go złapać za wszelką cenę, a już po zatrzymaniu (okupionym śmiercią kilku policjantów) i skazaniu na śmierć, po awarii elektrycznego krzesła dyrektor więzienia postanawia ledwo żywego zabójcę uznać za zmarłego i pogrzebać żywcem. Seed jednak rozwiązuje ręce, łamie wieko trumny, wygrzebuje się z ziemi i rusza by zemścić się....

Film ogląda się nie zauważając upływu czasu aż do szokującego końca, jakoś zwalcza chęć wyłączenia okrutnych scen i przymyka oko na bezsensowne, nielogiczne zwroty akcji.

W filmie grają znani aktorzy m.in.:
Ed Anders (Głosy 2, Dyniogłowy II, Straceni, Carrie, Alone in the Dark, Postal, Zabójcze ciało)
Adrian G. Griffiths (X Men Geneza: Wolverine,  Reset, Nick Fury)
John Sampson (Lodowe piekło, Alien Incursion, Shattered Souls)
Thea Gill (Nawiedzony dom, Tornado stulecia, Świat Rzeki)
Michael Eklund (Mordercze pszczoły, Dom śmierci, Śmiertelne wizje, Wrota piekieł, Postal, Zaginiony lot, BloodRayne II, Dugeon Siege, Strażnicy, Revolution, Parnassus)
Douglas Chapman (Sport przyszłości, Dzień w którym zatrzymała się ziemia, Strażnicy, Strach 3D)
Michael Pare (Eksperyment Filadelfia, Kosmiczne szaleństwo, Księżyc 44, Giełda śmierci, Księżycowy glina, Wioska przeklętych, Gniew aniołów, Hydrosfera, Komodo kontra kobra, BloodRayne I i II, Gargoyle, Palenisko, Postal, Alone in the Dark II, Domowe piekło, Ekspedycja)
Ralf Moeller (Uniwersalny żołnierz, Batman i Robin,  Król Skorpion, Zabójca z głębin, Klątwa pierścienia, Postal, Alone in the Dark II)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga