niedziela, 7 maja 2017

Jessica Jones. Detektyw, która jest jedną z NICH

Jessica Jones - to drugi (po Iron Fist) z serialów zamówionych przez Netflix, który obejrzałem w ostatnim czasie. Wraz z Daredevill i Lucas Cage) wszystkie te seriale połączą się w jeden serial z wszystkim głównymi bohaterami - Defenders.

Zwiastun Defendersów już możecie znaleźć w sieci. Ale wracając do Jessiki Jones - serial zdecydowanie lepszy od Iron Fist. Mroczna opowieść o superdetektyw z problemami (w tej roli Krysten Ritter - Wampirzyce). Bardzo dużymi problemami. Pije, podejmuje się najgorszych zleceń dotyczących zdrad małżeńskich, mieszka w jakiejś norze.
Jednak taki tryb życia nie jest spowodowany wyborem. Jest bowiem ofiarą Kilgrave'a (David Tennant - Harry Potter i Czara Ognia, Postrach Nocy) - mężczyzny, który głosem potrafi zmuszać ofiary do wypełniania jego rozkazów.
Także tych zmuszających do samobójstwa, zabójstwa czy innych paskudnych czynności. Jest tam naprawdę sporo scen robiących wielkie wrażenie, jak na przykład ta gdy wszyscy policjanci z posterunku kierują swoje pistolety w kierunku sąsiada czekając na rozkaz oddania strzałów. Jones, po tym jak pchnęła pod autobus pewną kobietę, uzyskała moc nie reagowania na rozkazy Kilgrave'a, którego była kochanką.


Jessica oczywiście jest świetnym detektywem nie tylko dlatego, że prowadzi taki tryb życia i była ofiarą szaleńca, ale także dlatego, że jest.. Superbohaterem, a raczej Superbohaterką. Moc zyskała po wypadku, w którym zginęli jej rodzice. Ona sama trafiła do zastępczej rodziny, w której zaprzyjaźniła się z Trish Walker (Rachael Taylor - - Shutters - Widmo, Transformers, Hotel Śmierci, ARQ, Ghost Machine, Man-Thing, Najczarniejsza godzina). Ta przyjaźń pozwala Jessice w naszym serialu. Ale nie tylko ona. Jest jeszcze jedna ważna osoba (oprócz sąsiada Malcolma - Eka Darville - The Orginals, Power Rangers. R.P.M.) - Lucas Cage (Mike Colter - Faceci w czerni 3). Tak, tak to ten, o którym wspomniałem już w leadzie. Inny SuperBohater, który ma swój serial i swoje przygody, a tu występuje jako bohater drugiego planu. Bardzo ciekawy jestem jego przygód.

Warto jeszcze wspomnieć o jednej postaci z tego filmu - prawniczce Jeri Hogarth (Carrie-Anne Moss - Silent Hill: Apokalipsa, Na skrzyżowaniu światów, Matrix, Matrix Rewolucja, Matrix Reaktywacja, Czerwona planeta, Niepokój, Frankenstein, Humans), która zleca różne zadania naszej bohaterce. 

I tak przez 13 odcinków Jessika walczy z Kilgravem korzystając z pomocy otaczających ją ludzi. Naprawdę warto spędzić te 13 x ok. 50 min.

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga