wtorek, 11 lipca 2017

Nieśmiertelny Luke Cage [On też jest jednym z NICH]

Luke Cage - to trzeci (po Iron Fist i Jessica Jones ) z serialów zamówionych przez Netflix, który obejrzałem w ostatnich miesiącach. Wraz z Daredevill wszystkie te seriale połączą się w jeden serial z wszystkim głównymi bohaterami - Defenders.

Zwiastun Defendersów już możecie znaleźć w sieci. Ale wracając do Luka Cage (w tej roli Mike ColterJessica Jones, Faceci w czerni 3, The Defenders, Halo: Nightfall). Mogliśmy Go zobaczyć już wcześniej, ale w tym serialu jest właśnie głównym bohaterem.
Dowiadujemy się dlaczego jest nieśmiertelny, kim był jego tragicznie zmarła żona i poznajemy okoliczności w których poznaje Claire Temple (Rosario DawsonGrindhouse: Death Proof, Iron Fist, Daredevil, The Defenders, Sin City 2: Damulka warta grzechu, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna, Sin City: miasto grzechu, Faceci w czerni 2).
Luke Cage chcąc ukryć swoje zdolności i swoją przeszłość (został niesłusznie skazany na wieloletnie więzienie) pracuje u lokalnego fryzjera Popa (Frankie Faison - Asystent Wampira, Messengers, Autostrada grozy, Pożeracze czasu, Maksymalne przyśpieszenie, C.H.U.D., Ludzie koty). Fryzjera, który cieszy się wielkim szacunkiem Harlemu. Jednak niestety sprawy się komplikują i Luke musi stanąć naprzeciwko lokalnym bandziorom. Tu świat polityki przeplata się z przestępczością zorganizowaną. W dzielnicy rządzi gangster Cornell (dobra rola Mahershala Ali - 4400, Igrzyska Śmieci - Kosogłos - cz. 1 i 2, Predators) i jego siostra - lokalna polityczka Mariah (Alfre Woodard - Annabelle, Kapitan Ameryka: wojna bohaterów, Życie, którego nie było, Jądro ziemi, Stracone dusze, Star Trek 8: pierwszy kontakt).

Nie będę się rozpisywał co do treści filmu, bo szkoda Wam psuć zabawę. Ale film jest naprawdę dobry. Nie można ufać nikomu, nawet policjantom, którzy wydają się być najuczciwszymi na świecie.  A co ciekawe Luke Cage szybko staje się osobą publiczną i wielu mieszkańców kibicuje mu w walce z przestępcami. 

Pierwszy sezon serialu liczy 13 odcinków, każdy z nich mroczny, każdy pokazujący styl życia w Harlemie i jego mieszkańców, w większości czarnoskórych. Walkę o lepsze jutro. I tych co wybierają drogą uczciwości i tych co chcą w łatwy sposób zarobić pieniądze.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga