sobota, 17 października 2015

Ostatnia Misja USS Iowa czyli walka z kosmitami na całego

Kosmici mogą zaatakować w każdej chwili. Ile razy już o tym pisałem. Jak fajnie jednak jest jak atakują w filmach wysokobudżetowych to koszmarki typu Ostatnia Misja USS Iowa (American Warships USA 2012) są nie do oglądania.

Tym razem kosmici atakują w Puls 2 (znowu ta niezawodna telewizja, o której pisałem przy okazji filmu Megarekin kontra Krokozaurus). I znowu oglądałem ten film przy bieganiu (normalnie w domu nie dałbym rady). Tym razem kosmici umieszczają swoje statki w morzu i obezwładniają siły amerykańskie. Prowokują konflikt między dwoma Koreami, w który zaangażowane są także Chiny i USA. Kiedy wojska USA zostają unieszkodliwione okazuje się, że Ziemi może pomóc już jedynie stary pancernik USS Iowa, który płynie do muzeum, w którym miał dokończyć swojego żywota.

Misja jest mega ważna - światu grozi konflikt nuklearny, w powietrzu już są bombowce amerykańskie z bronią jądrową, a zaraz mają wystartować ich niewidzialne, chińskie odpowiedniki.

Na szczęście pancernikiem dowodzi kapitan James Winston (Mario Van Peebles - Szczęki 4, Nieśmiertelny 3, Dzień sądu ostatecznego, Pełne zaćmienie), jego przyjaciółka (ukrywana narzeczona) porucznik Caroline Bradley (Johanna Watts -  Mutant Vampire Zombie from the 'Hood!, In Memorium). Pomaga im dr Julia Flynn  (Nikki McCauley). Film wyreżyserował i napisał scenariusz Thunder Levin (Rekinado, Rekinado 2: drugie ugryzienie, Rekinado 3, Atlantic Rim, Ziemska Apokalipsa, Mutant Vampire Zombie form the 'Hood!, 2176). Hmm, jak teraz spisałem te filmy reżysera-scenarzysty to wydało mi się wszystko jasne. O fabule trudno co prawda pisać, ale jak wspomnę, że marynarze w poszukiwaniu kosmitów wyruszają pontonem na morze i widząc wynurzający się z wody okręt wdrapują się na pomost i szukają wejścia wysadzają właz, to chyba wystarczy 8-)
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga