piątek, 14 grudnia 2007

"Piszcz, jeśli wiesz co zrobiłem w ostatni piątek trzynastego"

Lubię oglądać parodię horrorów. Szczególnie "Straszne filmy". Ale ten też daje wiele radości zwolennikom humoru na niskim poziomie.


"Piszcz, jeśli wiesz co zrobiłem w ostatni piątek trzynastego" to parodia wielu filmów grozy, przede wszystkim serii Halloween, Krzyk, Koszmar minionego lata, Piątku 13, Koszmaru z ulicy Wiązów, Laleczki Chucky, ale także np. Christine. Rozrywka dla intelektualistów to nie jest, ale pośmiać się można. Nie będę się rozpisywał na temat treści (do złudzenia przypominającej Krzyk). Swoją drogą ciekawe jak na bazie powrotu popularności horrorów rośnie też popularność ich parodii. Najlepsze są oczywiście "Straszne filmy", zwłaszcza pierwsza część. Dyskusja na temat poziomu parodii filmów m.in. horrorów wywiązała się na forum portalu filmweb. Pisze o tym też portal iThink i Horror Online. Problem z parodiami horrorów jest taki, że dla osób nieznających pierwowzorów są one nieczytelne i nie zabawne. Więc to rozrywka raczej dla fanów!

2/5 Kostuch

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth USA 2000
86 min.
grają m.in. Tom Arnold, Coolio, Simon Rex, Julie Benz, Tiffani Thiessen
 

 

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

I znowu anonimowy.
Z tego, co zauwazylem to "Piszcz..." jest parodia parodii. Spodobalo Mi sie to! Film, ktory wysmiewa "Straszny film", interesujace i chce wiecej!!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

Aha, od teraz anonimowy bedzie sie podpisywal jako Kulok th€ Bo$$

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga