wtorek, 6 sierpnia 2019

Zaginięcie Madeleine McCann. Świetny dokument z Netflixa

To dramatyczna historia, którą zna i śledziło bardzo wiele osób. W 2007 roku zaginęła 3-letnia dziewczynka, która na wakacje przyjechała z rodzicami i rodzeństwem z Wielkiej Brytanii do Portugalii. Netflix nakręcił serial dokumentalny (The Disappearance of Madeleine McCann 2019) na ten temat. 

Serial liczy osiem odcinków i szczegółowo opisuje zaginięcie Madeleine i jej poszukiwania. Dowiadujemy się o kolejnych podejrzanych i zarzutach stawianych rodzicom dziewczynki. Serial bogaty jest w zdjęcia dokumentalne i pokazuje całą historię z różnych stron.
Robi wielkie wrażenie, szczególnie na osobach, które interesowały się zaginięciem dziewczynki, której do tej pory nie odnaleziono. Twórcy filmu porównują też to zdarzenie do innych zaginięć dzieci i opisują siatkę pedofilską działającą w Portugalii. Swoje historie opowiadają osoby zaangażowane w poszukiwania dziecka, między innymi o tym jak wchodziło w dark web szukając tam tropów. Serial pokazuje też pracę dziennikarzy, podatnych na manipulacje z strony policji.


Dla przypomnienia. Madeleine zaginęła 3 maja 2007 roku w portugalskiej miejscowości wypoczynkowej Praia da Luz. Wieczorem jej rodzice z przyjaciółmi wybrali się na kolację do pobliskiej restauracji. Co kilkadziesiąt minut zaglądali do trójki dzieci. W pewnym momencie, około godz. 22:00, okazało się, że dziewczynki nie ma...

Serial ogląda się właściwie jak film sensacyjny, wiele emocji, których pozazdrościłoby wiele produkcji. Ogląda się ciężko, zwłaszcza, że, jak wiadomo, do tej pory nie udało się dziewczynki odnaleźć. Twórcy filmu przy okazji każdego odcinka apelują o kontakt do wszystkich osób, które wiedzą cokolwiek na temat zaginięcia Madeleine McCann.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga