piątek, 27 kwietnia 2018

Populacja: 436. I ani drgnie!

Kiedy Steve Kady - urzędnik biura statystycznego jechał Rockwell Falls nie spodziewał się, że trudno, baa bardzo trudno będzie mu stamtąd wyjechać. Populacja miasteczka nie zmienia się bowiem od kilkuset lat... Zawsze liczy 436 osób.

Kady (Jeremy Sisto Droga bez powrotu, Hotel umarlaków, Pragnienie, Populacja: 436, Christine Lahti: Potwór Hendersona, Kryjówka diabła,  Rosencrantz i Guildenstern powstają z martwych, Po tamtej stronie drzwi, The Returned) nie spodziewa się, że trafił do miasteczka rządzonego przez fanatyków religijnych, a wszyscy mieszkańcy i przyjezdni muszą się dostosować do panujących tam zasad. Tych, którzy się opierają czeka... lobotomia! Przyjazd Kady'ego oznacza, że w miasteczku jest o jedną osobę za dużo. I ta musi zostać pozbawiona życia.
Następuje to na lokalnym festynie i wpędza urzędnika w przerażenie. Nie ma jeszcze wtedy świadomości, że z Rockwell Falls nie ma ucieczki. Dopiero po kilku dniach dowiaduje się, że nie on jeden nie zgadza się z fanatyzmem religijnym...

Film Populacja: 436 (Population 436 USA, Kanada 2006) oglądałem wiele lat temu i pamiętam, że zrobił na mnie duże wrażenie. Tym razem było nieco mniejsze, ale i tak film Michelle MacLaren (znana z seriali: Gra o tron, Westworld, Walking dead, Z archiwum X) bardzo mi się podobał. Tylko pamiętajcie, że to bardziej thriller niż horror!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga