środa, 25 maja 2016

Outcast: mocne wejście FOX z nowy serialem o opętaniach

Na razie można było obejrzeć tylko jeden odcinek. FOX w ubiegłym tygodniu pierwszy odcinek nowego serialu (A Darkness Surrounds Him USA 2016) pokazał na Facebooku. Telewizyjna premiera 4 czerwca.

Trzeba przyznać, że początek serialu zrobił wrażenie. Główny bohater to zmagający się z demonami od lat dziecięcych młody mężczyzna Kyle Barnes (Patrick Fugit - Horsmen - Jeźdźcy apokalipsy, Atak morderczych mrówek, Martwe ptaki, Tamten świat samobójców, Asystent wampira). Mieszka w miejscowości Roma. Po tragedii rodzinnej nie kontaktuje się ze światem zewnętrznym. Ma powody - najpierw demon opętał jego matkę, później żonę.
Jednak pewnego dnia odwiedza go jego przyszywana siostra i wymusza wyjście poza dom.

Dzięki temu dowiaduje się o opętaniu małego chłopca - 8-letniego Joshue (Gabriel Bateman - Annabelle, Kiedy gasną światła). Zresztą pierwsza scena z tym chłopcem robi niesamowite wrażenie. Aż sobie pomyślałem - jak można było nakręcić taką scenę z dzieckiem. Brrr.
Z opętaniem dziecka walczy miejscowy pastor wielebny Anderson (Philip Glenister -   Życie na Marsie, Demons), który zmaga się ze swoją przeszłością...
Oczywiste jest, że opętania Kyla i Joshue coś łączy...
Co? Zobaczymy w kolejnych odcinkach.

Serial powstał na podstawie komiksu "Outcast" Roberta Kirkmana (twórca m.in. The Walking Dead i Fear Walking Dead) i Paula Azaceta.

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga