sobota, 3 października 2009

HorrrorFestiwal 2009: Piła 6

Piła 6 (Saw 6)
2009, USA
Czas trwania: 95 min.
Reżyseria: Kevin Greutert
Scenariusz: Marcus Dunstan, Patrick Melton
Występują: Tobin Bell, Costas Mandylor, Shawnee Smith, Mark Rolston, Betsy Russell

Opis:
Agent specjalny Peter Strahm nie żyje, a detektyw Mark Hoffmann (Costas Mandylor) stał się niepokonanym następcą Jigsawa (Tobin Bell). Jednak, kiedy FBI zbliża się do Hoffmanna, jest on zmuszony do uruchomienia nowej śmiercionośnej gry, a wielki plan Jigsawa wreszcie zostaje zrozumiany…Cytat:
“Dojdzie kilku nowych bohaterów. Film będzie też dużo brutalniejszy niż poprzednie pięć części. To może być, jak dotąd, najlepszy scenariusz”, producent Mark Burg

Warto wiedzieć:
Tym razem reżyserskie stery przy nowej „Pile” powierzono Kevinowi Greutertowi, który był montażystą poprzednich części. Pieczę nad projektem od samego początku sprawuje firma Twisted Pictures. Wszystko więc pozostaje w rodzinie i pewne jest, że scenarzyści, nieco podobnie jak w przypadku George’a Lucasa i jego Gwiezdnej Sagi, otrzymali wytyczne, co mogą opisywać, a czego nie mogą.
Pierwsza część Piły nie przebiła rekordowego „Blair Witch Project” ani „Halloween”, jeśli chodzi o proporcje uzyskanych dochodów w stosunku do wysokości budżetu, ale i tak lokuje się w czołówce wszech czasów. Film kosztujący nieco powyżej miliona dolarów zarobił w samych tylko USA ponad 55 mln! Rekordowa część druga prawie 90 mln, a trzecia – 80 mln. Potem seria wytraciła nieco impet, aczkolwiek takie stwierdzenie brzmi nieco niestosownie w zestawieniu z faktem, że „Piła 5” zarobiła w USA 55 mln dolarów przy zaledwie dziesięciomilionowym budżecie. Cały czas jest to najbardziej regularna, najbardziej dochodowa seria horrorowa na świecie.

Materiał promocyjny organizatorów.

Recenzja Piły 5

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga

Wystąpił błąd w tym gadżecie.